Chyba první – osudová – osudovou chybou při výskytu úniku vody Kanalizace instalatéři v domě je zapomenout vypnout hlavní jistič přívodu elektřiny, protože voda se může kdykoli dostat do elektroinstalace a paradoxně způsobit požár, vyvolaný zkratem, anebo se postará o usmrcení osob či zvířat. Toto si lidově řečeno zapište za uši a neriskujte zdraví a život vaše a vašich blízkých. Toto je vždy první krok, který musíte provést.
Chyba druhá – vysekávání omítky – představte si takového domácího kutila, který přijde domů z práce, a jakmile objeví na stěně před sebou mokrý flek, odtáhne nábytek, sroluje koberce, donese z garáže několik prázdných kbelíků a začne bušit do zdi a vynášet ven na zahradu sutiny z vybouraného zdiva, aby objevil místo závady. Tomuto postupu se opravdu vyhněte, protože instalatéři nevyhledávají zdroj úniku vody takto primitivním způsobem, používají na to poslechové tyče Hykron a formovací plyn.
Chyba třetí – hledání kontaktu na instalatéry – hledat ve zmatku kontakt na instalatéra až v situaci, kdy se něco přihodí, je hloupost. Ztratíte tím spoustu času a čas je veličina, která je zde ze všech nejdůležitější. Unikající voda může mezitím v elektroinstalaci způsobit nemalé problémy, může přispět i k následné korozi některých součástek a v krajním případě může narušit i statiku objektu. Kontakt na instalatérskou firmu vyhledejte co nejdříve ve chvíli, kdy se ještě nic neděje, abyste měli záruku, že máte k dispozici funkční telefon, na který se pak můžete obrátit kdykoli, i v noci v rámci havarijního servisu.
Chyba čtvrtá – počkáme do rána – úniky vody jsou havarijní situace a jsou považovány za důvod k přivolání instalatérů třeba i o půlnoci. V některých situacích je to opravdu nejen nepříjemná, ale i nebezpečná situace, například pokud jsou v domě nemocní senioři, kteří potřebují častěji chodit na toaletu, a pokud bude uzavřená voda a nebude fungovat splachování, bude se bytem šířit zápach a bakterie, což může způsobit i závažná onemocnění.